Ndërron jetë deputeti i LSI Gjovalin Kadeli

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:35 27-05-2017 Ndërron jetë deputeti i LSI Gjovalin Kadeli

Ka ndërruar dje jetë deputeti i Kuvendit të Shqipërisë, Gjovalin Kadeli. Pas Viktor Tushajt, Kadeli ishte i dyti në qakun e Lezhës vendosur në listën e LSI për zgjedhjet e 25 qershorit 2017, shkruan neësbomb.al.

Kadeli ishte deputet i Partisë Socialiste para zgjedhjeve parlamentare të 23 qershorit 2013. Ai nuk u përfshi në listat e kandidateve për deputetë të Partisë Socialiste për zgjedhjet parlamentare të 23 qershorit 2013, për shkak të kontradiktave me kryetarin e Partisë, Edi Rama.

Pas largimit të Lëvizjes Socialiste për Integrim nga koalicioni qeveritar me Partinë Demokratike ai votoi pro ndryshimeve në qeverinë e Partisë Demokratike. Si shpërblim Partia Demokratike e përfshiu atë në listat e saj të kandidatëve për deputetë nga ku ai zgjodh deputet i Partisë Demokratike.

Pas marrjes së mandatit të deputetit ai u largua nga Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike dhe iu bashkangjit Grupit Parlamentar të LSI-së.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071711540222168
array(1) { ["section"]=> string(49) "nderron-jete-deputeti-i-lsi-gjovalin-kadeli-80143" }