Ndërron jetë Honor Blackman, aktorja që luajti në filmin 'James Bond Goldfinger'

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 07:34 07-04-2020 Ndërron jetë Honor Blackman, aktorja që luajti në filmin 'James Bond Goldfinger' Honor Blackman

Honor Blackman, aktorja britanike që luajti Pussy Galore në filmin James Bond Goldfinger, ka ndërruar jetë në moshën 94-vjeçare.

Familja e saj përmes një deklarate për shtyp tha se ajo vdiq paqësisht në shtëpinë e saj në Leëes, East Sussex për shkaqe natyrore, raporton The Guardian.

Blackman ishte e njohur edhe për rolin e saj si Cathy Gale në filmin "The Avengers" në vitin 1960.
Komediani dhe njëkohësisht fansi i filmave të James Bond, David Walliams, tha që Blackman do të "jetonte përgjithmonë" si Pussy Galore.

Regjisori Edgar Wright, ndërkohë, e kujtoi atë si "vajza e fundit e Bondit dhe Avenger origjinal".

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0090179443359375
array(1) { ["section"]=> string(84) "nderron-jete-honor-blackman-aktorja-qe-luajti-ne-filmin-james-bond-goldfinger-201658" }