Ndërron jetë ish-diktatori i Panamasë Manuel Noriega

Publikuar tek: bota, më 10:01 30-05-2017 Ndërron jetë ish-diktatori i Panamasë Manuel Noriega

Ka ndërruar jetë sot në moshën 83-vjeçare ish-diktatori i Panamasë Manuel Noriega.

Noriega ditë më pari i'u nënshtrua një ndërhyrje kirurgjikale, por nuk mundi të mbijetonte pas hemoragjisë cerebrare.

83 vjeçari njihet si ‘banditi i drogës', është një personalitet që njihet në të gjithë botën. Madje për të dhe veprat e tij është bërë dhe një film.

Ish-lideri panamez ka qenë i burgosur për trafik droge, shantazh, pastrim dhe përvetësim parash në SHBA, fama e keqe e të cilit për mënyrën e qeverisjes ka tërhequr vëmendjen e opinonit shqiptar./  Newsbomb.al/ 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E pazakontë, “banda” e vajzave përdhunojnë të riun për 3 ditë me rradhë
Këtyre personave do i’u mohohet e drejta e pasaportës, arsyeja është shumë e rëndësishme »
Article Logic
Execution time: 0.013220071792603
array(1) { ["section"]=> string(58) "nderron-jete-ish-diktatori-i-panamase-manuel-noriega-80482" }