Ndërron jetë ish-trajneri i Kombëtares shqiptare, reagon FSHF: Futbolli në zi

Publikuar tek: sport, më 16:31 12-10-2018 Ndërron jetë ish-trajneri i Kombëtares shqiptare, reagon FSHF: Futbolli në zi

Ka ndërruar jetë ish-trajneri i Kombëtares dhe futbpllisti i i “Lokomotivës” së dikurshme, sot ekipi i Teutës së Durrësit, Filip Xhaji.

Lajmin e ka konfirmuar vetë Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF), ndërsa i ka shprehur keqardhjen familjarëve të Xhajit për largimin e tij të papritur nga jeta.


REAGIMI I FSHF:

LAMTUMIRË FILIP XHAJI!

Futbolli durrësak ndjehet në zi për humbjen e një mjeshtri të shquar si Filip Xhaji. FSHF ndjen keqardhje për këtë lajm të hidhur dhe është pranë familjarëve të të ndjerit si dhe tërë komunitetit të madh futbolldashës së Durrësit. Filip Xhaji ka qenë një futbollist që punoi fort bashkë me brezin e lojtarëve të mirë të vitëve 1955-1970 të “Lokomotivës” së dikurshme (sot Teuta) për të ridimensionuar vlerat e traditat më të mira të futbollit në qytetin bregdetar.

Pas lënies së karrierës ka punuar shumë vite në detyrën e trainerit. Kryesisht për moshat e reja nga 11-19 vjec. Për shumë vite me radhë është përkujdesur në Durrës për talentetet e reja, afirmimin e tyre jo vetëm te Teuta por edhe në ekipet Kombëtare të grupmoshave dhe Kombëtaren e madhe kuqezi të Shqipërisë. Federata Shqiptare e Futbollit i shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes se mjeshtrit durrësak Filip Xhaji.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027353048324585
array(1) { ["section"]=> string(82) "nderron-jete-ish-trajneri-i-kombetares-shqiptare-reagon-fshf-futbolli-ne-zi-137584" }