Ndërron jetë miku i Presidentit Meta, mbeti jetim kur ishte adoleshent...

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:28 25-11-2020 Ndërron jetë miku i Presidentit Meta, mbeti jetim kur ishte adoleshent...

Dje ka ndërruar jetë Arjan Kuçi, miku i ngushtë i presidentit Ilir Meta. Lajmin e ka bërë me dije Kreu i Shtetit përmes një shënimi në rrjete sociale.

Kuçi mbeti jetim kur ishte ende adoleshent, por pavarësisht kësaj ai ia doli që me shpresë dhe sakrificë të shëndërrohej model tek miqtë e tij. Meta thotë se Arjani mbeti gjithmonë një shok i mrekullueshëm për të gjithë dhe një familjar i jashtëzakonshëm e patriot. 

Arjani është një prej mijëra shqiptarëve që u gjendën në korrik të vitit 1990 në Ambasadën e RFGJ në Tiranë, me kërkesën dhe dëshirën për një jetë më të mirë, larg varfërisë. Tërheqja e tyre nga Brindizi në Gjermani u bë nga Kryqi i Kuq Gjerman.

“Ndarja nga jeta e Arjan Kuçit, shokut dhe mikut tim të mrekullueshëm në momentet më të vështira, është një lajm shokues dhe tronditës”, shkruan ndër të tjera Meta.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e Ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.013052940368652
array(1) { ["section"]=> string(76) "nderron-jete-miku-i-presidentit-meta-mbeti-jetim-kur-ishte-adoleshent-229016" }