Ndërron jetë në moshën 64-vjeçare kitaristi i njohur

Publikuar tek: bota, më 17:36 18-11-2017 Ndërron jetë në moshën 64-vjeçare kitaristi i njohur

Ka ndërruar jetë në moshën 64- vjeçare kitaristi i njohur Malcolm Young. Kitaristi i bandës së famshme të rockut AC/DC ka vdekur si pasojë e sëmundjes së dementisë.

Është vetë grupi i famshëm australian ai që ka konfirmuar lajmin duke përcjellë edhe një mesazh prekës. “Me hidhërim të thellë AC/DC njofton sot se Malcolm Young ka ndërruar jetë”, thuhet në njoftimin e  grupit.

"Si vëlla, e kam të vështirë të gjej fjalët e duhura për të shprehur se çfarë do të thotë për mua kjo. Kishim një lidhje unike dhe tepër speciale. Ai la pas një trashëgimi të vyer që do të jetojë përgjithmonë”, tha Angus, solisti i grupit njëherazi vëllai i kitaristit.

Rockbanda u krijua në vitin 1973.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Erdogan dhe Ataturk u quajtën armiq, NATO i kërkon falje publike Turqisë
Përgatitje për luftë, SHBA fillon instalimin e sistemit antiraketor “Patriot” në Poloni »
Article Logic
Execution time: 0.011438846588135
array(1) { ["section"]=> string(59) "nderron-jete-ne-moshen-64-vjecare-kitaristi-i-njohur-100060" }