Ndërron jetë në moshën 87 vjeçare kancelari historik i Gjermanisë Helmut Khol

Publikuar tek: bota, më 16:47 16-06-2017 Ndërron jetë në moshën 87 vjeçare kancelari historik i Gjermanisë Helmut Khol

Ka ndërruar jetë ish kryeministri gjerman Helmut Khol.

Kancelari gjeman është cilësuar si arkiteki i bashkimit të Gjemanisë dhe ndërroi jetë në moshën 87 vjeçare si pasojë e një kompikacioni në zemër.

Khol vdiq në shtëpinë  e tij raportojnë mediat gjemane. Helmut Khol udhëhoqi Gjermaninë për 16 vjet që nga 1982 deri në 1998, duke  qenë kështu kancelari më jetëgjatë pas Bismarkut.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 28 vjeçari planifikon të martohet me vajzën që njohu në internet, shokohet totalisht kur zbulon identitetin e vërtetë dhe kurthin
2 motrat që u zhdukën në zjarrin masiv në Londër gjenden gjallë, foto e tyre po thyejnë rrjetin »
Article Logic
Execution time: 0.011290073394775
array(1) { ["section"]=> string(83) "nderron-jete-ne-moshen-87-vjecare-kancelari-historik-i-gjermanise-helmut-khol-82744" }