Ndërron jetë nga sëmundja e rëndë gruaja e gazetarit të njohur sportiv

Publikuar tek: sport, më 17:40 25-11-2017 Ndërron jetë nga sëmundja e rëndë gruaja e gazetarit të njohur sportiv

Prezantuesi i SKY Sports ka njoftuar sot se gruaja e tij ka vdekur nga leuçemia vetëm tre ditë pasi ishte diagnostikuar me këtë semundje shkatërruese.

Gemma Thomas ndërroi jetë natën e kaluar në spital, e rrethuar nga miqtë dhe familja e saj.

Simon shkroi në Twitter: "Sot kam një dhimbje të papërshkrueshme. Vetëm tre ditë pasi u diagnostikua me leuçemi akute myloide, gruaja ime e dashur Gemma vdiq dje në mbrëmje, e rrethuar nga familja dhe miqtë e saj. Lutuni për djalin tim Ethan, 8 vjeç, të çmuar.

Simon Thomas është një nga gazetarët më të njohur sportiv në Angi, aktualisht ai komenton ndeshjet më të rëndësishme të Premier League. Ndërsa bashkëshortja e tij, 40 vjeçarja Gemma Thomas kishte studiuar në Universitetin e Sheffieldit dhe punonte në komisionin zgjedhor anglez.

nintchdbpict000369084697.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010498046875
array(1) { ["section"]=> string(77) "nderron-jete-nga-semundja-e-rende-gruaja-e-gazetarit-te-njohur-sportiv-100716" }