Ndërron jetë novelisti i njohur, fituesi i Çmimit Nobel për Letërsinë

Publikuar tek: bota, më 08:45 12-08-2018 Ndërron jetë novelisti i njohur, fituesi i Çmimit Nobel për Letërsinë Sir Vidia

Ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare novelisti Sir VS Naipaul.

Sir Vidia ka shkruar më shumë se 30 libra, ndër më të njohurit janë 'A Bend in the River' dhe kryeveprën e tij, 'A House for Mr Bisëas'.

Novelist i njohur është dhe fituesi i çmimit Nobel.

Sir Vidia vdiq në banesën e tij në Londër, sakaq lajmi i vdekjes u konfirmua nga familjarët.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013001918792725
array(1) { ["section"]=> string(75) "nderron-jete-novelisti-i-njohur-fituesi-i-cmimit-nobel-per-letersine-130863" }