Ndërron jetë regjisori i filmit me famë botërore “Pretty Woman”

Publikuar tek: bota, më 14:59 21-07-2016 Ndërron jetë regjisori i filmit me famë botërore “Pretty Woman”

 

Regjisori i “Pretty Woman”  është ndarë nga jeta në moshën 81 vjeçare

Garry Marshall vuante nga pneumonia, dhe kjo ishte arsyeja që e çoi drejt vdekjes këtë të martë, në  Burbanak të Kalifornisë.

 E nisi karrierën fillimisht si skenarist, pastaj filloi me realizimin e serialeve të shumta, ndërsa famën më të madhe e mori me filmin “Pretty Woman” dhe  “The Princess Diaries”.

Pas vdekjes së tij kanë reaguar aktorët Richard Gere dhe Julia Roberts, protagonistët e filmit “Pretty Woman”.

 “Pretty Woman” grumbulloi 463 milionë dollarë në mbarë botën, një shifër rekord për ato vite dhe Roberts u nominua për Oscar si aktorja më e mirë, ndërsa vetë filmi për Golden Globe.

garry_marshalll_copy_copy.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Krijojnë tunele për të vedhur stoli, arrestohen disa persona
Shpërndante drogë në Itali, arrestohet 25-vjeçari shqiptar »
Article Logic
Execution time: 0.010524988174438
array(1) { ["section"]=> string(67) "nderron-jete-regjisori-i-filmit-me-fame-boterore-pretty-woman-47322" }