Ndërron jetë shkrimtari i njohur polak

Publikuar tek: kulture-art, më 13:35 23-08-2017 Ndërron jetë shkrimtari i njohur polak

Ndërron jetë në moshën 78-vjeçare shkrimtari i njjohur polak Janusz Głowacki.

Lajmin e ka bërë të ditur për mediat bashkëshortja e tij, aktorja Olena Leonenko, por nuk ka dhënë detaje mbi shkakun e vdekjes.

Janusz Głowacki është i njohur edhe si dramaturg dhe skenarist me famë, ndërsa njihet për dramat “Antigona në Nju Jork” dhe “Motra e katërt”.

Gjithashtu, ai ishte fitues i shumë çmimeve ndërkombëtare.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.007559061050415
array(1) { ["section"]=> string(44) "nderron-jete-shkrimtari-i-njohur-polak-89931" }