Ndërtime në fshehtësi në lumin Vjosë, Ministria e Rendit dhe IKMT nuk duan t’ja dinë

Publikuar tek: aktualitet, më 08:49 27-07-2015 Ndërtime në fshehtësi në lumin Vjosë, Ministria e Rendit dhe IKMT nuk duan t’ja dinë

Në Përmet, fare pranë lumit Vjosë është duke u dërtuar në fshehtësi dhe me shpejtësi një stacion i betonizuar për sportin e rafting pa kurrfarë leje apo miratimi dhe jashtë çdo norme plan ndërtuese.

Janë vetë qytetarët ata që kanë vënë në dijeni Ministrinë e Rendit dhe Inspektoriatin Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit, dikur INUK, por asnjë masë nuk është marrë. Sot aty po ndërtohet sërish dhe me këtë ritëm do kemi “gradaçiela” betoni pafund. Banorët dhe shoqëria civile vazhdimisht kanë kundërshtuar betonizimet dhe ndërhyrjet pranë lumenjve por duket se të gjithë ata që duhet të reagonin janë me pushime.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përplaset me makinë deputeti Pjerin Ndreu në Tepelenë
Kërcënoi se do hidhej nga një vinç pranë Gjykatës së Lartë, shpëtohet 50 vjeçari »
Article Logic
Execution time: 0.010674953460693
array(1) { ["section"]=> string(89) "ndertime-ne-fshehtesi-ne-lumin-vjose-ministria-e-rendit-dhe-ikmt-nuk-duan-t-ja-dine-17069" }