Ndërtimi i HEC-it në Backë, banorët ngrihen në protestë: Na lë pa pikë uji

Publikuar tek: aktualitet, më 10:14 14-08-2019 Ndërtimi i HEC-it në Backë, banorët ngrihen në protestë: Na lë pa pikë uji Foto ilustruese

Banorët e Skraparit janë ngritur në protestë për ndërtimin e HEC-it në fshatin Backë.

130 familje të Backës janë ngritur kundër ndërtimit të këtij HEC-i pasi thonë se projekti i ri i lë pa ujë.

"Është devijuar projekti dhe marrëveshja. Projekti i ri lë pa pikë uji fshatin Backë", thanë banorët për mediat.

Banorët kërkojnë anullimin e ndërtimit të HEC-it.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010017871856689
array(1) { ["section"]=> string(79) "ndertimi-i-hec-it-ne-backe-banoret-ngrihen-ne-proteste-na-le-pa-pike-uji-175285" }