Ndërtimi i HEC-it në Valbonë, gjykata lejon vijimin e punimeve

Publikuar tek: aktualitet, më 10:41 02-06-2017 Ndërtimi i HEC-it në Valbonë, gjykata lejon vijimin e punimeve

Gjykata Administrative ka lejuar vijimin e punimeve në HEC-in e Valbonës.

Qenë pikërisht banorët e zonës dhe Shoqata Toka ata të cilët ngritën padinë kundër ndërtimit të HEC-eve në Luginën e Valbonë, kërkesë e rrëzuar nga gjykata.

Gjykata Administrative u shpreh se do të shqyrtojë në themel padinë, ndonëse ka lejuar vijimin e punimeve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Më jep 10 mijë euro ose të publikoj fotot nudo”, si doli zbuluar “i forti” i arrestuar pas aksionit si në filma te Zogu i Zi (DETAJET)
Helmimi në mitingun e PD, a ishin shkak prozhoektorët? Prokuroria jep këtë përgjigje »
Article Logic
Execution time: 0.010883092880249
array(1) { ["section"]=> string(67) "ndertimi-i-hec-it-ne-valbone-gjykata-lejon-vijimin-e-punimeve-80932" }