Ndërtimi i murit në Mitrovicë, reagon ashpër Rona Nishliu: Po mbyllni gojën për këtë fëlliqësi të vendit tuaj

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 08:31 10-12-2016 Ndërtimi i murit në Mitrovicë, reagon ashpër Rona Nishliu: Po mbyllni gojën për këtë fëlliqësi të vendit tuaj

Ndërtimi i murit në veri të Mitrovicës duket se ka sjellë reagime të ashpra në të gjithë Kosovën, por një ndër ta ka qenë edhe këngëtarja Rona Nishliu.

 

Këngëtarja shkruan se të gjithë po heshtin për këtë fëlliqësi që po ndan Mitrovicën.

Reagimi i poltë:

Kosova ky burim i paqes dhe stabilitetit në tërë rajonin, ka si mbështetje edhe ekspertizën me nam nga Brukseli, për ndërtim muresh mbi urën e lumit Ibër, urë kjo që vazhdon të ndaj për 17 vjet me rradhë Mitrovicën! Le të shpenzohet për këto kryevepra arkitektonike se edhe ashtu nuk u shpenzua asnjë metelik për mirëqenien e shqiptarëve të zhvendosur nga veriu, e as që u mor dikush me ta/ne as për të kuptuar se ku jetojnë këto qenie të mallkuara tu Kosov's. E rëndësishme është t'i kontribohet këtij anormaliteti në mënyrë që gjithë konfuzionin pastaj të na e sqarojnë ekspertiza e tryezave të rrumbullakta-katrore ndërkUmbtare me perdiemat dhe kostot marramendëse të këshillimit!!! Mos harroni mure të reja do kemi prap dhe ato do të inaugurohen nga miqët tanë euro-atlantik ?Vazhdoni bëhuni që s'jeni pEj ktYhi, se pasha besën nuk mundeni me thanë që jeni jasht shtetit, për gjithë këtë heshtje të paskrupullt, se viza skeni. Indinjohuni për Fidel Castron, për kisha e xhamia, për bajrama e komba kosovar, e mbyllni gojën për këtë flliqësi të historisë së njerëzimit që po ndodh në vendin tuaj/tonë, sot, në fund të vitit 2016. Një MUR i ri historik, që shërben si simbol i paqes e stabilitetit dhe nuk përbën shqetesim për BE, po për NE ??? Njerëz ku jeni, ku e keni ndërgjegjen, njerëzinë??? Ndjeshmërinë e përgjegjshmërinë e keni me sustë, sustën me bateri! Mos harroni se një ditë edhe susta prishet dhe ne do të vazhdojmë të knojm' kang' me çifteli!  

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.010885000228882
array(1) { ["section"]=> string(113) "ndertimi-i-murit-ne-mitrovice-reagon-ashper-rona-nishliu-po-mbyllni-gojen-per-kete-felliqesi-te-vendit-tuaj-62194" }