Ndërtimi i pallatit shumëkatësh në Sarandë revolton banorët: Padi firmës, të ndalet betonizimi

Publikuar tek: aktualitet, më 20:02 04-06-2017 Ndërtimi i pallatit shumëkatësh në Sarandë revolton banorët: Padi firmës, të ndalet betonizimi

Ndërtimi i një pallati shumëkatësh në Sarandë ka ngjallur revoltën e banorëve të cilët shprehen të indinjuar për shkatërrimin me betonizim të qytetit turistik bregdetar.

Sipas “opinion” banorët e Sarandës janë shprehur se ditën e nesërme do të ngrejnë një padi ndaj firmës ndëtuese dhe Bashkisë Sarandë me qëllim parandalimin e një tjetër objekti shumëkatësh në qytetin e tyre.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sekuestrohet një tjetër gomone 4.1 m e gjatë, arrestohet poseduesi
‘Mos bëj zë, s’ikim pa marrë paratë’, si i grabitën natën 10 mijë euro »
Article Logic
Execution time: 0.011068105697632
array(1) { ["section"]=> string(98) "ndertimi-i-pallatit-shumekatesh-ne-sarande-revolton-banoret-padi-firmes-te-ndalet-betonizimi-81216" }