Ndërtimi te Liqeni / Kryetarja e FRESSH-it, Joleza Koka duket se ka të drejtë për atë çka thotë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 18:36 16-02-2016 Ndërtimi te Liqeni / Kryetarja e FRESSH-it, Joleza Koka duket se ka të drejtë për atë çka thotë

Kryetarja e Forumit Rinor Eurosocialist (FRESSH), Joleza Koka, fjalimi i së cilës u bë temë humori në internet, ka reaguar në lidhje me ndërtimin e një Parku Lojërash te zona e Liqenit Artificial.

Me një fjali të shkurtër, në një postim të shpërndarë nga profili i kryetarit të Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj, Joleza shkruan:

Pemët ekzistuese nuk preken”, shkruan Joleza Koka, dhe duket se ka shumë të drejtë, pasi pemët e prera nuk kanë sesi t’i ri-prejnë. 

Rrethimi i vendit ku do të ndërtohet parku te Liqeni u rrëzua sot nga një grupim i shoqërisë civile, të cilët kundërshtojnë ndërtimin në të vetmen mushkërri të gjelbër të kryeqytetit.

edtrjuyukiok.jpg

Pemët e prera te Parku i Liqenit

IMG_00001397.jpg

IMG_00001398.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009627103805542
array(1) { ["section"]=> string(98) "ndertimi-te-liqeni-kryetarja-e-fressh-it-joleza-koka-duket-se-ka-te-drejte-per-ate-cka-thote-32747" }