Ndërtohen godina të reja për banorët e Tiranës, 66 milion lekë nga Bashkia

Publikuar tek: ekonomi, më 23:56 16-11-2016 Ndërtohen godina të reja për banorët e Tiranës, 66 milion lekë nga Bashkia

Bashkia e Tiranës do të ndërtojë godina banimi për komunitetin e familjeve që preken nga Projekti i Rehabilitimit të Lumit të Tiranës në zonën e Bregu të Lumit.

Vendi ku do të ndërtohet është territori i ish repartit ushtarak nr 8837 në Shkozë. Tenderi është shpallur dhe priten oferta deri në datën 30 nëntor, raporton Newsbomb.al.

 “Open Procurement Albania” ka publikuar tenderin me Fondin Limit prej 66 milion lekë (të reja). Punimet duhet të përfundojnë brenda 6 muajve.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099458694458008
array(1) { ["section"]=> string(79) "ndertohen-godina-te-reja-per-banoret-e-tiranes-66-milion-leke-nga-bashkia-59756" }