Ndërtohet tempulli fetar më i lartë në botë me pamje mahnitëse (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 21:37 13-12-2016

Është duke u ndërtuar tempulli fetar më i gjatë në Botë me një pamje fantastike. 

Ndërtesa prej 213.36 metër e gjatë i përket besimit hindu në Uttar Pradesh të Indisë. Projekti që vjen nga firma InGenious Studio do të kalojë dhe ndërtesën gjigante prej 161.544 metër në Gjermani, raporton newsbomb.al.

Tempulli i dedikohet hyjnisë hinduiste Zoti Sri Krishna. Puna e tanishme është përqendruar themelet prej 54.864 metër e thellë e cila do të përmbajë 511 kolona. /Newsbomb.al.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02606201171875
array(1) { ["section"]=> string(74) "ndertohet-tempulli-fetar-me-i-larte-ne-bote-me-pamje-mahnitese-video-62557" }