Ndërtonin pa leje, procedohen 5 fqinjët

Publikuar tek: aktualitet, më 09:08 05-06-2017 Ndërtonin pa leje, procedohen 5 fqinjët FOTO ILUSTRUESE

Policia e Vlorës, në kuadër të planit të masave për parandalimin e veprave të ndryshme penale, ka ushtruar disa kontrolle në fshatrat Fitore dhe Poro të Njësisë Administrative Novoselë.

Gjatë këtij aksioni ka konstatuar se 5 personat e mëposhtëm në mënyrë private, janë kapur në flagrancë duke ndërtuar në mënyrë të paligjshme objekte banimi, duke mos patur leje nga autoritetet përkatëse.

Procedohen penalisht në gjendje të lirë:

1- M.G., 54 vjeç, banues në fshatin Poro.

2- K.Ll., 72 vjeç, banues në fshatin Poro.

3- Z.Xh., 48 vjeç, banues në fshatin Fitore.

4- I.N., 49 vjeç, banues në fshatin Fitore.

5- G.L., 37 vjeç, banues në fshatin Fitore.

Policia ka filluar procedimin penal në gjendje të lirë kundrejt tyre për veprën penale "Ndërtimi i paligjshëm", neni 199/a i Kodit Penal.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E frikshme në Tiranë, edukatorja rreh barbarisht fëmijën, e “tradhëtojnë” kamerat e kopshtit
Goditet me grusht një infermier në QSUT »
Article Logic
Execution time: 0.011983871459961
array(1) { ["section"]=> string(44) "ndertonin-pa-leje-procedohen-5-fqinjet-81258" }