Ndeshja e Kombëtares me Andorën, Ervin Bulku befason në krahun e majtë

Publikuar tek: sport, më 20:42 25-03-2019 Ndeshja e Kombëtares me Andorën, Ervin Bulku befason në krahun e majtë

Shqipëria po i jep dorën përgatitjeve të fundit për ndeshjen e dytë eliminatore të EURO 2020-ës ndaj Andorrës. 

Tekniku i përkohshëm i kuqezinjve Ervin Bulku ka kryer vetëm një ndryshim në formacionin titullar në krahasim me formacionin e mundshëm që supozohej mbrëmë se do të zbriste në fushë sot.

Në vend të Frederik Veselit, që pritej të luante nga minuta e parë, Bulku i ka besuar mbrojtësit të majtë të Dinamos së Bukureshtit Naser Aliji.

Për fitoren e parë në kë fushatë, Shqipëria do të luajë ndaj Andorrës me këtë rreshtim:

Shqipëria: Berisha, Hysaj, Gjimshiti, Ismajli, Aliji, Grezda, Basha, Xhaka, Kaçe, Uzuni dhe Sadiku Trajner: Ervin Bulku.

Andorra luan ndaj nesh me këtë 11-she:

Andorra:  Gomes, Martínez, Vales, Rebés, Lima, Vieira, Clemente, San Nicolás, Chus Rubio, Llovera dhe Rodríguez Trajner:Koldo Alvarez

formacioni-768x391.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0069139003753662
array(1) { ["section"]=> string(76) "ndeshja-e-kombetares-me-andoren-ervin-bulku-befason-ne-krahun-e-majte-157860" }