Ndeshja e kombëtares, tifozët armenë u provokuan me flamurin turk (Video)

Publikuar tek: sport, më 15:50 30-03-2015

Një incident ka ndodhur mbrëmë në shkallët e stadiumit “Elbasan Arena”, ku një tifoz i kombëtares shqiptare është afruar pranë pjesës ku ndodheshin tifozët armenë dhe ka shpalosur flamurin e Turqisë.

Në këtë moment janë revoltuar tifozët armenë të cilët kanë reaguar duke thirrur dhe duke drejtuar gjeste me duar. Por forcat e policisë kanë ndërhyrë menjëherë për të qetësuar këtë situatë.

Armenia, kujton këtë vit 100 vjetorin e genocidit dhe masakrave të Perandorisë Otomane dhe marrëdhëniet e Turqisë me Armeninë kanë qenë gjithmonë të tensionuara për shkak të çështjeve historike dhe politike.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0090048313140869
array(1) { ["section"]=> string(75) "ndeshja-e-kombetares-tifozet-armene-u-provokuan-me-flamurin-turk-video-7366" }