Ndeshja me Spanjën, Panuçi flet për shanset e Shqipërisë

Publikuar tek: sport, më 20:05 05-10-2017 Ndeshja me Spanjën, Panuçi flet për shanset e Shqipërisë

Trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Christian Panuçi një ditë para ndeshjes me Spanjën ka dalë në një konferencë për shtyp sëbashku me kapitenin Ansi Agolli.

Panuçi u shpreh se i njeh mirë aftësitë e Spanjës, por Shqipëria do të futet në lojë për të provuar shanset e saj.

Ai tha se kombëtarja shqiptare do të përpiqet të jap maksimumin në këtë ndeshje edhe pse Spanja nuk të lë të luash.

 “Dëshiroj që të bëjmë një ndeshje serioze. Spanja ka një ekip shumë të mirë, por ne do të mundohemi që tu shkaktojmë probleme. Përpara 20 vitesh kam fjetur më shumë, por nuk është se kam ndonjë emocion të veçantë. Do të luajmë me siguri me 3 në mesfushë. Kemi mungesa të rëndësishme, por kemi lojtarë mjaft të mirë për t’i zëvendësuar dhe do të mundohemi që të bëjmë më të mirën tonë. Spanja është një ekip që nuk të luash”, tha Panuçi.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0085041522979736
array(1) { ["section"]=> string(61) "ndeshja-me-spanjen-panuci-flet-per-shanset-e-shqiperise-94863" }