Ndeshja në Londër, Florian Marku 'shkatërron' kundërshatrin

Publikuar tek: sport, më 22:57 13-07-2019 Ndeshja në Londër, Florian Marku 'shkatërron' kundërshatrin

Në ndeshje e zhvilluar sot në Londër midis boksierit shqiptar, Florian Marku dhe Tommy Broadbent ka përfunduar që në raundin e 4 me knockout. 

Kundërshatri mesa duket nuk qenë në lartësinë e duhur dhe ka zgjatur vetëm për pak kohë.

Marku ka qenë dominues gjatë gjithë kohës pa e vënë asnjëherë në dyshim fitoren. Kujtojmë se kjo është e dyta hërë që ai e provon veten si boksier, pasi më parë është marrë me disiplinën e arteve marciale të përziera.

Në rrjetin social Facebook nuk ka munguar dhe një postim i tij për fitoren. Në të shkruhej 'Fitova ne raund te 4 me nokaout. Kundeshtari me shum ka vrapuar se sa ka boksuar. Ne vazhdojmë para me koken lart i falenderoj te gjithë Shqiptarët qe ishin te pranishem te ndeshja. SHIHEMI PRAP ME 20 SHTATOR Dua ti falenderoj dhe te gjithë sponsorët.'

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027006864547729
array(1) { ["section"]=> string(63) "ndeshja-ne-londer-florian-marku-shkaterron-kundershatrin-172130" }