Ndeshja në Strumicë fillon me skandalin e parë, vërshëllima për himin shqiptar

Publikuar tek: sport, më 20:07 05-09-2017 Ndeshja në Strumicë fillon me skandalin e parë, vërshëllima për himin shqiptar

Ende pa filluar mirë ndeshja mes Maqedonisë dhe Shqipërisë, në Strumicë është rregjistruar skandali i parë.

Provokimi i parë është bërë në momentin kur është ekzekutuar himni shqiptar, gjatë të cilit tifozët maqedonas kanë vërshellyer duke mos e rrespektuar.

Gjithashtu nuk kanë munguar sharjet dhe ofendimet raciste kundrejt futbollistëve shqiptar.

Ndërkohë në këto 10 minuta të parë ndeshja paraqitet e qete me sulme të befta nga të dyja skuadart që deri më tani nuk e  kanë rrezikuar asnjëherë portat. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027405977249146
array(1) { ["section"]=> string(83) "ndeshja-ne-strumice-fillon-me-skandalin-e-pare-vershellima-per-himin-shqiptar-91273" }