Ndeshja Shqipëri - Serbi do të transmetohet LIVE në “Times Square”

Publikuar tek: bota, më 18:34 15-07-2015 Ndeshja Shqipëri - Serbi do të transmetohet LIVE në “Times Square”

Qindra shqiptarë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të mblidhen në një nga sheshet më të famshme të botës, atë të “Times Square” në New York, për të ndjekur live ndeshjen Shqipëri -Serbi që do të luhet në 8 tetor në stadiumin "Elbasan Arena".

Përgatitjet tashmë kanë filluar ndërsa është zgjedhur vendi dhe ekrani gjigjand ku do të transmetohet direkt ndeshja. Ky event i veçantë po bëhet i mundur falë organizatës jo-fitimprurëse “Albanian Roots” apo Rrënjët Shqiptare, një grupim studentësh e profesionistësh shqiptarë që kanë organizuar edhe shumë evente të tjera, ndër më të famshmet, Paradaën e Shqiptarëve në New York.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010785102844238
array(1) { ["section"]=> string(68) "ndeshja-shqiperi-serbi-do-te-transmetohet-live-ne-times-square-16265" }