Ndëshkim i tmerrshëm, Kim Jong Un torturon dhe hedh në pishinën me peshq mishngrënës gjeneralin e tij

Publikuar tek: bota, më 11:02 10-06-2019 Ndëshkim i tmerrshëm, Kim Jong Un torturon dhe hedh në pishinën me peshq mishngrënës gjeneralin e tij

Lideri i Kores se Veriut Kim Jong Un, ka berë një akt i cili është komentuar shumë nëpër rrjet.

Sipas BBC, Kim Jong Un ka ndërtuar një pishinë në pallatin e Pjogjang dhe e ka mbushur atë me peshq mishngrënës. Këtë pishinë ai e ka përdorur për të ndëshkuar një nga komandandët e ushtrisë së tij. Komandanti në fillim u torturua pasi ushtaret e plagosën me mjetë prerëse nëpër duar dhe në kurriz që të humbiste gjak dhe më pas e hodhën në pishinë.

Nuk dihet nëse komandandi vdiq nga hemoragjia apo nga kafshimi i peshqve por ky ndëshkim shokoi të gjithë në Koren e Veriut.

Arsyeja e ndeshkimit duke se ishin dyshimet për komandandin i cili donte të organizonte një grusht shteti. Me këtë akt Kim Jon Un synon të tmerrojë komandatët e tij që të jenë të bindur dhe të ndjekin urdhërat.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013272047042847
array(1) { ["section"]=> string(107) "ndeshkim-i-tmerrshem-kim-jong-un-torturon-dhe-hedh-ne-pishinen-me-peshq-mishngrenes-gjeneralin-e-tij-167628" }