Ndëshkohet Laçi, 5 ndeshje pa tifozë

Publikuar tek: sport, më 19:11 11-02-2015 Ndëshkohet Laçi, 5 ndeshje pa tifozë

Komisioni i Disiplinës pranë FSHF-së ka vendosur të dënojë skuadrën e Laçit me pesë ndeshje pa praninë e tifozëve.

Vendimi i FSHF-së vjen pas goditjes që iu bë me flakadan futbollistit të Kukësit, Dritan Smajli në ndeshjen kundër Laçit.

Ndërkohë që nuk është pranuar ankimi i KF Kukësit për të marrë 3 pikët në tavolinë, duke mos qenë e bazuar në rregulloren e Kodit të Disiplinës Sportive. Gjithashtu u konfirmua dhe dënimi me 1 ndeshje për trajnerin  e Vllaznisë Baldo Rainieri, i cili u ndëshkua me karton të kuq në ndeshjen e fundjavës me Tiranën. Me 100 mijë lekë gjobë janë ndëshkuar ndërkohë klubi i Vllaznisë dhe ai i Partizanit për sjellje të gabuar të tifozerive të tyre.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028435945510864
array(1) { ["section"]=> string(40) "ndeshkohet-laci-5-ndeshje-pa-tifoze-3082" }