Ndezi zjarrin për t'u ngrohur dhe i vuri flakën pallatit, si e pëson keq sarandioti

Publikuar tek: aktualitet, më 09:44 04-01-2019 Ndezi zjarrin për t'u ngrohur dhe i vuri flakën pallatit, si e pëson keq sarandioti

Një 47 vjeçar në Sarandë është proceduar penalisht për shkak se dy ditë më parë në tentativë për të ndezur zjarrin për t'u ngrohur për pak sa nuk i ka vënë flakën një pallati në ndërtim.

Kjo ka shkaktuar panik tek banorët, ndërsa policia i ka referuar materialet për rastin në Prokurori.

"Komisariati i Policisë Sarandë  njofton se me datë 02.01.2019, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Sarandë, për shtetasin B. K., vjeç 47, banues në Sarandë, për veprën penale të parashkuar nga neni 151 i Kodit Penal.

Gjate pasdites se djeshme 47 vjecari ndezi zjarr ne mbeturinat e grumbulluara ne pallatin ne ndertim, duke shkaktuar panik ne zonen perreth pallatit", njofton policia.  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mjerimi i të varfërve shqiptarë dhe luksi i të pasurve, për çfarë i shpenzojnë paratë
Gjashtëfishoi pasurinë në 14 vite, kryetari i gjykatës i pari për 2019 në sitën e vettingut »
Article Logic
Execution time: 0.0084731578826904
array(1) { ["section"]=> string(89) "ndezi-zjarrin-per-t-u-ngrohur-dhe-i-vuri-flaken-pallatit-si-e-peson-keq-sarandioti-147464" }