‘Ndihem shkëlqyeshëm’, vetëm 1 ditë pasi doli nga spitali, Trump merr vendimin: Gati për debatin e 15 tetorit në Miami

Publikuar tek: bota, më 16:22 06-10-2020 ‘Ndihem shkëlqyeshëm’, vetëm 1 ditë pasi doli nga spitali, Trump merr vendimin: Gati për debatin e 15 tetorit në Miami Pamje nga debati i pare Trump-Biden

Presidenti i SHBA Donald Trump është i infektuar me koronavirus dhe po merr trajtimin në ‘Shtëpinë e Bardhë’.

Vetëm 1 ditë pasi la spitalin, ai ka konfirmuar me anë të një postimi në Twitter se do të jetë gati për të marrë pjesë në debatin e 15 tetorit në Miami.

“Ndihem shkëlqyeshëm. Po shoh përpara për debatin e mbrëmjes së të enjtes në 15 tetor në Miami”, shkruan Trump.

Por përpara se të shkojë në debatin e dytë me kandidatin tjetër për president, Joe Biden, Trump duhet të marrë përgjigje negative në tetsin për koronavirus, përndryshe do të duhet që debati të mos zhvillohet.


Screenshot_2_copy.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përfaqësuesi i lartë i BE-së Josep Borrell thotë se Europa nuk është e plotë pa Ballkanin Perëndimor
»
Article Logic
Execution time: 0.0099918842315674
array(1) { ["section"]=> string(120) "ndihem-shkelqyeshem-vetem-1-dite-pasi-doli-nga-spitali-trump-merr-vendimin-gati-per-debatin-e-15-tetorit-ne-miami-222899" }