Ndihma ekonomike, Rama: Kemi nxjerrë shumë njerëz nga skema se nuk e meritojnë, nuk duan as të punojnë

Publikuar tek: politike, më 11:36 25-02-2018 Ndihma ekonomike, Rama: Kemi nxjerrë shumë njerëz nga skema se nuk e meritojnë, nuk duan as të punojnë

Kryeministri Edi Rama ka vizituar një familje që trajtohet me ndihmë ekonomike, për shkak të kushteve të vështira.

Teksa foli për ndryshimet në skemën e ndihmës sociale, Rama u shpreh se shumë persona janë përjashtuar nga kjo skemë pasi nuk e meritojnë.

“Shumë njerëz kanë dalë nga skema se nuk e meritojnë, dhe nuk duan të punojnë. Unë dje takova, pas prezantimit të programeve për qarkun, një alamet djali, fizikisht më mirë se unë, i thashë që nesër të fus në punë. Në bashki tha? Jo në privat i thashë dhe nuk pranoi. E pabesueshme! Më mirë 50 mijë lekshi i ndihmës ekonomike se rroga në privat”- është shprehur kryeministri. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022185087203979
array(1) { ["section"]=> string(106) "ndihma-ekonomike-rama-kemi-nxjerre-shume-njerez-nga-skema-se-nuk-e-meritojne-nuk-duan-as-te-punojne-111392" }