Ndihma për Shtetin Islamik, si është ndihmuar indirekt ISIS

Publikuar tek: bota, më 17:10 14-12-2017 Ndihma për Shtetin Islamik, si është ndihmuar indirekt ISIS

Ndihmat ushtarake për rebelët sirianë kanë ndihmuar në mënyrë indirekte Shtetin Islamik.

Referuar një artikulli të gazetës franceze “Le Monde” ndihmat ushtarake të dhuruara për rebelët sirianë kanë ndihmuar në mënyrë indirekte Shtetin Islamik. 

Burime për gazetën janë shprehur se ndihmat janë përdorur nga Shteti Islamik për të blerë armë dhe mjete të tjera të nevojshme për ushtrinë e Isis.

Këto armatime të cilat i përkasin kësajë organizate në pjesën më të madhe të rasteve qëndrojnë në shtete të Bashkimit Europian. Kjo shpjegon qartësisht fuqizimin e kësaj ushtrie.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sulm makabër në Akademinë e Policisë, 17 të vdekur dhe 20 të plagosur në Somali
Tragjedia e Palmyra-s: Një nga qytetet më antike të botës, tashmë i shkatërruar plotësisht »
Article Logic
Execution time: 0.012778997421265
array(1) { ["section"]=> string(65) "ndihma-per-shtetin-islamik-si-eshte-ndihmuar-indirekt-isis-103081" }