'Ndihmo shqiptarët, jo arabët', Dua Lipa i kthehet menjëherë fansit

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 10:19 16-04-2019 'Ndihmo shqiptarët, jo arabët', Dua Lipa i kthehet menjëherë fansit

Këngëtarja me origjinë nga Kosova, Dua Lipa ndodhet aktualisht në Liban. Dua është atje pasi së bashku me UNICEF po ndihmojnë fëmijët dhe familjet në nevojë.

Mirëpo, një prej fansave të saj e ka kritikuar këngëtaren. Në një koment ai i shkruan se duhet të ndihmojë shqiptarët e Kosovës.

"Ndihmo njerëzit e tu Dua, shumë shqiptarë të Kosovës vuajnë se janë pa bukë dhe pa shtëpi. Ti prapë shkon në Lindjen e Mesme për të ndihmuar arabët, por harron njerëzit e tu", ka shkruar ai.

Ndërkohë këtij komenti i ëhstë përgjigjur vetë këngëtarja. "Kam hapur një fondacion në Kosovë për të bërë pikërisht këtë që nga viti 2016. Quhet Sunny Hil Foundation. Mund të shikoni për të gjithë punën që kemi bërë që nga kjo kohë përmes web-faqes sonë", ka shkuar këngëtarja.  

-640-0-5cb4e9614d8d1.jpg

-640-0-5cb4e961d882a.jpg

-640-0-5cb4e95debdb5.jpg

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0086648464202881
array(1) { ["section"]=> string(70) "ndihmo-shqiptaret-jo-arabet-dua-lipa-i-kthehet-menjehere-fansit-160609" }