Ndikimet e Rusisë dhe Kinës, Leyla Moses-Ones: Shqipëria në bën shumë krenarë, disa gjëra nuk janë për shitje

Publikuar tek: aktualitet, më 08:35 18-11-2019 Ndikimet e Rusisë dhe Kinës, Leyla Moses-Ones: Shqipëria në bën shumë krenarë, disa gjëra nuk janë për shitje Leyla Moses-Ones

Leyla Moses-Ones, e Ngarkuara me punë e SHBA-së në Shqipëri, tha se Shqipëria i ka bërë krenarë në takimin 'Demokracia përballë rrezikut të teknologjisë'.

Teksa po fliste për ndërhyrjet e Rusisë dhe Kinës, zyrtarja e SHBA deklaroi se shqipëria e ka bërë të qartë se disa gjëra nuk janë për shitje.

"Është një infrastrukturë komplekse dhe kritike. Kjo është një cështje shumë e rëndësishme. Ka vende kaq të palëkundura në botë në këtë partneritet dhe Shqipëria në bën shumë krenarë. Strategjia e Kinës për të përdorur marrëveshjet infrastrukturore. Por e kam thënë që Shqipëria e ka deklaruar se disa gjëra nuk janë për shitje. Liria nuk është për shitje, sigurisht që e vlerësoj shumë" tha Leyla Moses-Ones.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028162956237793
array(1) { ["section"]=> string(113) "ndikimet-e-rusise-dhe-kines-leyla-moses-ones-shqiperia-ne-ben-shume-krenare-disa-gjera-nuk-jane-per-shitje-186263" }