Ndikimi rus, Mediu i NERVOZUAR e thotë TROÇ: Putini është në krye të qeverisë shqiptare

Publikuar tek: politike, më 22:35 14-03-2019 Ndikimi rus, Mediu i NERVOZUAR e thotë TROÇ: Putini është në krye të qeverisë shqiptare

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, i ftuar mbrëmjen e sotme në studion e ‘Real Story’ ka diskuar për ndikimin rus në Shqipëri.

Në një moment, teksa po flisnin për ndikimin e Rusisë në Kosovë, Mediu ka nisur një debat me gazetarin Frrok Çupi dhe ka thënë mendimin e tij troç. Sipas Mediut, lideri rus Putini është në krye të vendit, të qeverisë.

‘Rusinë në Kosovë sot po e fut cështja e kufirit. Sot Serbia ështa i vetmi vend që merr  mbështetje me armë nga Rusia. Ka dhe një gjë që Rusia nuk është e shkëputur nga Ballkani. Sot ka një aleancë tjetër mes Rusisë-Kinës-Iranit . Do ta dish mendimin tim troç? (I drejtohet Çupit) Putinin e ke në krye të qeverisë shqiptare. E ke në drejtimin, në sjelljen, në korrupsionin, në gjithçka. Vetëm perëndimor nuk është', tha Mediu. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.048542976379395
array(1) { ["section"]=> string(92) "ndikimi-rus-mediu-i-nervozuar-e-thote-troc-putini-eshte-ne-krye-te-qeverise-shqiptare-156468" }