Ndikimi rus në Shqipëri, ish-kreu i SHISH: Rusia është bërë gogol, po përdoret rëndshëm

Publikuar tek: aktualitet, më 22:10 14-03-2019 Ndikimi rus në Shqipëri, ish-kreu i SHISH: Rusia është bërë gogol, po përdoret rëndshëm

Ish-kreu i SHISH, Fatos Klosi ka thënë në '360 Gradë' se çështja e Rusisë është bërë gogol në Shqipëri.

Klosi, tha se Rusia po përdoret rëndshëm dhe trajtimi i këtyre problemeve për ndikimin rus në situatën ku ndodhet vendi është i tepërt.

'Të thuash që veç halleve që kemi brenda të fusësh edhe shërbimet. Është bërë gogol Rusia dhe po përdoret rëndshëm. Natyrisht si të gjithë vendet e mëdha, edhe Rusia ka interesat e veta në rajon. Them, trajtimi i këtyre problemeve në këtë situatë është i tepërt', u shpreh ndër të tjera Fatos Klosi.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0064020156860352
array(1) { ["section"]=> string(91) "ndikimi-rus-ne-shqiperi-ish-kreu-i-shish-rusia-eshte-bere-gogol-po-perdoret-rendshem-156464" }