'Ndiq Paranë', Lulzim Basha zbulon PLANIN: Si do godasë korrupsionin dhe krimin e nivelit të lartë (VIDEO)

Publikuar tek: politike, më 17:10 22-07-2019 'Ndiq Paranë', Lulzim Basha zbulon PLANIN: Si do godasë korrupsionin dhe krimin e nivelit të lartë (VIDEO)

Vetëm pak minuta më parë kreu i PD-së Lulzim Basha ka zbuluar planin se si do godasë korrupsionin dhe krimin në nivelet e larta.

Me anë të një videoje në Facebook, Basha tregon se ka në plan 4 hapa, të cilat janë: miratimi i një pakete ligjore radikale antikorrupsion dhe kundër krimit të organizuar, hetim për paratë, rikuperimi i pasurive të vjedhura sipas tij përmes kontratave dhe koncesioneve publike, si dhe lufta kundër pastrimit të parave.

"Ndiq Paranë" : 4 Hapa për zhdukjen e ndikimit dhe pasojave të grabitjes së vendit nga Rama me një grusht kriminelësh dhe oligarkësh", shkruan kreu i demokratëve krahas videos.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019636154174805
array(1) { ["section"]=> string(107) "ndiq-parane-lulzim-basha-zbulon-planin-si-do-godase-korrupsionin-dhe-krimin-e-nivelit-te-larte-video-172990" }