Ndiqen penalisht 6 mjekë, jepnin vërtetime invaliditeti false në Kukës

Publikuar tek: aktualitet, më 15:08 06-02-2015 Ndiqen penalisht 6 mjekë, jepnin vërtetime invaliditeti false në Kukës

Kanë tentuar të japin statuse të paaftësisë për punë, por për 6 mjekët e Kukësit gjithçka ka marrë fund.Mjekët që janë kirurgë, gjinekologë, kardiologë dhe neurologë janë arrestuar pasi duke qenë anëtarë të komisionit të përcaktimit të paaftësisë kanë dhënë pa të drejtë statuset e invaliditetit.

Sipas të dhënave zyrtare të policisë së Kukësit, bëhet e ditur se mjekët po ndiqen në gjendje të lirë. Ata janë N.P kirurg, S.E gjinekologe, A.S pneoumatologe,V.O neorologe, I.N kirurg, D.L kardiolog. Sipas policisë, këta shtetas kanë konsumuar elementë të veprës penale të shpërdorimit të detyrës kryer në bashkëpunim.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Meta-Veseli: Bashkëpunim për integrimin drejt BE-së
A do e shkarkojë Rama ministrin Cani? »
Article Logic
Execution time: 0.010966062545776
array(1) { ["section"]=> string(74) "ndiqen-penalisht-6-mjeke-jepnin-vertetime-invaliditeti-false-ne-kukes-2549" }