Ndiqet penalisht punononjësi në Elbasan, nuk ktheu pronën

Publikuar tek: aktualitet, më 08:59 18-04-2015 Ndiqet penalisht punononjësi në Elbasan, nuk ktheu pronën

Një regjistrues i Zyrës së Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme në Elbasan ka refuzuar të zbatojë një vendim zyrtar, duke u përballur tani me akuzën shpërdorim detyre. Altin Ago, regjistrues në Hipotekën e Elbasanit po ndiqet penalisht në gjendje të lirë.

Ende nuk dihet se për çfarë pronësie bëhet fjalë, por denoncimi i pronarit ligjor të saj, e ka çuar Agon drejt përballjes me ligjin.

Çështja e pronave në Shqipëri gjatë këtyre viteve ka qenë shumë problematike. Një sërë zyrtarësh të Hipotekave në mbarë vendin kanë rënë në pranga për abuzim me detyrën dhe pengesë për kalimin e pronësive.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Transportonte rërë pa dokumente, shihni si merr flakë kamioni në Gjirokastër (VIDEO)
Rama takon nxënësit që ka në patronazh, dëgjon projektet te ‘’Ali Demi’’ në Vlorë »
Article Logic
Execution time: 0.012587070465088
array(1) { ["section"]=> string(61) "ndiqet-penalisht-punononjesi-ne-elbasan-nuk-ktheu-pronen-9080" }