Ndizet fushata, Monika Kryemadhi hipur mbi kalë me xha Bimin, tërheq vëmendjen e të gjithëve

Publikuar tek: fcb-bomb, më 13:42 20-05-2017 Ndizet fushata, Monika Kryemadhi hipur mbi kalë me xha Bimin, tërheq vëmendjen e të gjithëve

Monika Kryemadhi ngez “motorët” e fushatës hipur mbi një kalë me karrocë ndërsa jep një mesazh shumë të rëndësishëm e njerëzor.

Kryemadhi thotë se sa më shumë kohë kalon me njerëzit e thjeshtë aq më shumë kupton kotësinë e politikës së madhe.

“Rrallë kam parë dhe takuar njerëz kaq punëtorë, që rraskapiten gjithë ditën në punë dhe prapë janë të qeshur si xha Bimi. ?
Sa më shumë kohë kalon me hallet dhe problemet e tij, aq më tepër e kupton kotësinë e politikës së madhe, të asaj që na shpenzon kohën dhe na shteron energjitë me gjëra pa vlerë.
Sepse përqafimi i këtyre njerëzve që sakrifikojnë çdo ditë për familjet e tyre është më i madh dhe eklipson çdo shtrëngim duarsh mes politikaneve që në thelb kanë interesat e ngushta të vetes, familjes apo miqve te tyre politikë”, shkruan deputetja e LSI.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02724814414978
array(1) { ["section"]=> string(96) "ndizet-fushata-monika-kryemadhi-hipur-mbi-kale-me-xha-bimin-terheq-vemendjen-e-te-gjitheve-79327" }