“Ndjehem 20 vite më i ri”, Sali Berisha tregon sekretin: E bëj gjumin top...

Publikuar tek: fcb-bomb, më 20:14 25-10-2019 “Ndjehem 20 vite më i ri”, Sali Berisha tregon sekretin: E bëj gjumin top... Sali Berisha në emisionin Zonë e Lirë

Ish-kryeministri Sali Berisha festoi pak ditë më parë 75-vjetorin e lindjes ndërsa sot ka treguar edhe sekretin për një shëndet të mirë.

Berisha tha se sekreti i tij është kalitja dhe gjumi. Në emisionin “Zonë e Lirë”, ish-kryeministri tha se nuk e merr kurrë ashensorin, ndërsa gjumin e bën “top” për 6 deri në 7 orë në ditë.

“Ndjehem me parametrat fizik dhe mendor të 20 viteve më parë. Kalitja është sekreti, sot unë ngjis katin e katërt. Nuk marr ashensor asnjëherë. Aleati më i madh në jetën time ka qenë dhe mbetet gjumi. Ka veti shëruese dhe të mbulon gjithë ato lodhje, e bëj gjumin top. Gjashtë orë..deri në shtatë orë. Por edhe po të bëj tre orë nuk jam ai që zgjohet në mëgjes,” tha Berisha.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0094270706176758
array(1) { ["section"]=> string(76) "ndjehem-20-vite-me-i-ri-sali-berisha-tregon-sekretin-e-bej-gjumin-top-183508" }