Ndocaj kundër Manjanit: Ministri i Drejtësisë duhet të jetë nga PS-ja

Publikuar tek: politike, më 18:25 09-11-2015 Ndocaj kundër Manjanit: Ministri i Drejtësisë duhet të jetë nga PS-ja

Deputeti më i ri i Parlamentit Shqiptar, Eduart Ndocaj ka shprehur mendimin e tij kundër emërimit të deputetit të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ylli Manjani, në postin e Ministrit të Drejtësisë.

Pad dorëheqjes së Nasip Naços nga ky post, kryeministri Rama i propozoi Presidentit emrin e Ylli Manjanit por deputeti demokristian ka mendim ndryshe:

“Dorëheqja e Ministrit te Drejtësisë i hap rrugë mundësisë së rifreskimit dhe ndryshimeve në Qeveri. Ministri i Ri i Drejtësisë duhet të jetë nga radhët e PS, sepse kjo është partia më e madhe e koalicionit qeverisës e kështu rezultati i Reformës në Drejtësise do të kishte legjitimitetin e duhur edhe në këndvështrim demokratik”, shprehet Ndocaj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.018413066864014
array(1) { ["section"]=> string(74) "ndocaj-kunder-manjanit-ministri-i-drejtesise-duhet-te-jete-nga-ps-ja-25043" }