Ndocaj lutet në Kishën e Laçit dhe mallkon politikanët që i sollën mjerim shqiptarëve

Publikuar tek: politike, më 20:43 12-04-2016 Ndocaj lutet në Kishën e Laçit dhe mallkon politikanët që i sollën mjerim shqiptarëve

Deputeti Eduart Ndocaj, është ngjitur në Kishën e Laçit, gjatë pelegrinazhit që zhvillohet çdo vit për 13 të marta rresht.

Në pelegrinazhin e të martave, Ndocaj ka qenë i shoqëruar nga bashkëshortja e tij. Por deputeti kaubojs pati edhe një lutje të veçantë për Shna Ndoun:

“Sot jam lutur për një Shqipëri më të mirë dhe për një dinjitet të popullit shqiptar . Dhe të ndëshkojë Shën Ndoj në mënyrën e tij ekzemplare të gjith ato politikan apo trathtarë që sollën këtë mjerim shqiptarëve në 25 vite ku babëzia tyre ska mbarim”, shkruan Ndocaj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020050048828125
array(1) { ["section"]=> string(91) "ndocaj-lutet-ne-kishen-e-lacit-dhe-mallkon-politikanet-qe-i-sollen-mjerim-shqiptareve-37523" }