Ndocaj: Thirrje deputetëve të dhurojnë rrogën e këtij muaji për Kristin

Publikuar tek: politike, më 23:17 15-11-2015 Ndocaj: Thirrje deputetëve të dhurojnë rrogën e këtij muaji për Kristin

Pas njoftimit se do të ndihmojë financuarisht 10 vjeçarin Kristi Maze, për kurimin e të cilit nevojiten 150 mijë euro, deputeti “kaubojs” i ka drejtuar një thirrje të gjithë deputetëve të Parlamentit që të kontribuojnë.

Ndocaj, i cili njoftoi së do të shesë kapelen e kaubojsit në shenjë simbolike për të ndihmuar Kristin 10 vjeçar tashmë njofon se e ka shitur kapelen. Ai i bën thirrje deputetëve që rrogën e këtij muaji ta dhurojnë për të. Kristi Maze vuan nga një sëmundje e rrallë dhe për kurimin e tij në Itali nevojiten rreth 150 mijë euro, ndërsa rreth 60 mijë euro janë mbledhur me kontributin e qytetarëve pas një nisme nga “News24”.

J”u bëj thirrje të gjithë kolegëve të mi deputetë dhe ministrave që rrogën e këtij muaj ta dhurojnë për Kristin. Kanë 20 vjet që vetëm marrin nga populli dhe nëse dhurojmë vetëm një herë për një kauzë madhore nuk bëhet name”, shkruan Ndocaj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0094499588012695
array(1) { ["section"]=> string(76) "ndocaj-thirrje-deputeteve-te-dhurojne-rrogen-e-ketij-muaji-per-kristin-25498" }