Ndocajt i vjen një denoncim me mesazh, deputeti e publikon: Theksoj se është monument kulture

Publikuar tek: politike, më 17:26 28-01-2016 Ndocajt i vjen një denoncim me mesazh, deputeti e publikon: Theksoj se është monument kulture

Është bërë e udhës tanimë që qytetarët t’i bëjnë denoncimet e tyre direkt te deputetët e zonës, madje përmes mesazheve, kjo edhe falë ndihmës që ofron teknologjia. Këtë herë, një denoncim ka mbërritur në faqen e deputetit Eduart ndocaj.

Disa foto që tregojnë dëmtime serioze të Urës së Zogut që është monument kulture, thekson Ndocaj.

“Denoncim: Sapo me erdhen keto foto qe deshmojne demtimin e rende te Ures e Zogut.
Te gjithe hekurat anesore rrethues jane prere, hequr dhe vjedhe per skrrap.
Duhet te theksojme, se Ura e Zogut eshte monumet kulture dhe nje pasure e rendesishme e historise se zhvillimit infrastruktures.
U bej thirrje autoriteve te policise te gjejne demtuesit dhe ta mbrojne kete monumente te rendesishem”, shkruhet në faqen zyrtare të Ndocajt.

d.jpg

de.jpg

depute.jpg

deputeti.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010447025299072
array(1) { ["section"]=> string(97) "ndocajt-i-vjen-nje-denoncim-me-mesazh-deputeti-e-publikon-theksoj-se-eshte-monument-kulture-31177" }