Ndodh ajo që nuk e priste askush, Juventus mendon për largimin e Pjaniç dhe afrimin e “yllit” të Lazios

Publikuar tek: sport, më 20:15 23-07-2018 Ndodh ajo që nuk e priste askush, Juventus mendon për largimin e Pjaniç dhe afrimin e “yllit” të Lazios

Merkatoja do dhe pak javë të përfundojë, ndërkohë që të gjitha klubet, në thuajse të gjitha kampionatet, po bëjnë lëvizjet e fundit lidhur me afrime dhe largimet për sezonin e ri.

Një prej skuadrave që ka bërë lëvizje cilësore në hyrje është Juventus. Kampionët e Italisë po mendojnë të bëjnë një lëvizje tjetër të bujshme.

Sikurse raportojnë mediat italiane, pritet që nga “Zonja e vjetër” të largohet Mirelam Pajaniç.

Boshnjaku ka patur një ofertë konktrete nga Manchester City e cila po vlerësohet nga drejtuesit e klubit italian. Në rast se kjo gjë ndodh, në Torino do të mbërrijë Sergej Milinković-Savić.

 Edhe pse duket si një operacion i vështirë, kampionët kanë nisur nga puna për të bindur Lazion dhe serbin për një marrëveshje të mundshme në rast se Pjaniç pranon ofertën e City-t.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.033191919326782
array(1) { ["section"]=> string(107) "ndodh-ajo-qe-nuk-e-priste-askush-juventus-mendon-per-largimin-e-pjanic-dhe-afrimin-e-yllit-te-lazios-128891" }