Ndodh dhe në botë, fabrika e kompanisë së famshme të patatinave nuk pastrohet prej kohësh (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 10:59 01-09-2019 Ndodh dhe në botë, fabrika e kompanisë së famshme të patatinave nuk pastrohet prej kohësh (FOTO) Pamje nga ambjentet e brendshme të fabrikës së ''Hula Hoops''

Kompania e famshme e prodhimit të patatinave ‘’Hula Hoops’’ skandalizoi opinionin botëror me kushtet e degraduara higjenike të punës në fabrika.

Supermarketet në Britaninë e Madhe konstatuan se mallrat e kësaj kompania kishin përmbajtje jashtë standarteve dhe për këtë fakt dërguan ekipe vëzhguese drejt njërës prej fabrikave të ‘’Hula Hoops’’.

Nga verifikimi, u pa se pajisjet nuk pastroheshin prej kohës (të mbuluara me vaj dhe myk të zi). Ndërsa një burim për mediat angleze shtoi se dyshemeja mbulohej nga patatinat e prodhuara, të cilat nuk pastroheshin prej muajsh.

Njëri prej punëtorëve rrëfeu se askush nuk denoncon për shkak të frikës se mund të humbasë vendin e punës.

‘’Është e neveritshme për fabrikë ushqimore. Secili që punon këtu e di, por ndihen të frikësuar të shprehen sepse do të humbisnin vendin e punës’’, deklaron njëri prej punonjësve të fabrikës.

Pas denoncimit, kompania ‘’Hula Hoops’’ bëri me dije se do të nisë operacionin e pastrimit total të fabrikës.

FOTO 3.jpg

FOTO 2.jpg
0_hula-hoops.jpg

FOTO 1.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013066053390503
array(1) { ["section"]=> string(100) "ndodh-dhe-ne-bote-fabrika-e-kompanise-se-famshme-te-patatinave-nuk-pastrohet-prej-kohesh-foto-176917" }