Ndodh edhe kështu/ Biznesmeni indian mbrohet nga koronavirusi me maskë FLORIRI

Publikuar tek: bota, më 13:13 07-07-2020 Ndodh edhe kështu/ Biznesmeni indian mbrohet nga koronavirusi me maskë FLORIRI Biznesmeni me maske floriri

Një biznesmen indian ka vendosur që të mbrohet nga koronavirusi me një maskë tepër të veçantë me vlerë 4000 dollarë.

Vlera e maskës është kaq e lartë për arsye se ajo është prej floriri, ndërsa biznesmeni thotë që shume qytetarë e ndalojnë në rrugë dhe i kërkojnë të bëjë foto me të.

"Njerëzit më kërkojnë “selfie”, habiten kur më shohin me një maskë ari nëpër supermarkete”, tha biznesmeni për AFP.

Ai tha se nuk e ka blerë maskën për t'i bërë reklamë vetes, por për t'u mbrojtur nga koronavirusi, megjithëse shprehet se nuk është i sigurt se kjo maskë do e mbrojë nga virusi.

mas.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010071992874146
array(1) { ["section"]=> string(84) "ndodh-edhe-keshtu-biznesmeni-indian-mbrohet-nga-koronavirusi-me-maske-floriri-213119" }