Ndodh edhe në Angli, kandidati socialist merr 0 vota, edhe pse votoi për veten

Publikuar tek: bota, më 14:47 17-05-2015 Ndodh edhe në Angli, kandidati socialist merr 0 vota, edhe pse votoi për veten

Të gjithë në sallën e numërimit qeshën në momentin kur kandidati socialist Paul Dennis, rezultoi të mos kishte marrë asnjë votë, edhe pse ai vetë pretendon që e gjithë familja dhe shumë të afërm kanë votuar për të.

Ndoshta në Angli nuk behët fjalë për vjedhje votash, siç jemi mësuar të dëgjojmë shpesh në Shqipëri, por Dennis pretendon se në numërimin e votave është bërë një gabim, ndoshta i paqëllimshëm.

Ai thotë se ndihet i poshtërruar dhe i tronditur nga rezultatet e votimit pasi në to nuk ka rezultuar as vota e vetë. Por përgjegjësi Neil Davies, u shprej se votat janë rinumëruar dhe se askush nuk e ka votuar Dennis-in.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0087947845458984
array(1) { ["section"]=> string(82) "ndodh-edhe-ne-angli-kandidati-socialist-merr-0-vota-edhe-pse-votoi-per-veten-11350" }