Ndodh ‘mrekullia’, lind në Tiranë foshnja me ‘këmishë’

Publikuar tek: aktualitet, më 08:08 15-04-2018 Ndodh ‘mrekullia’, lind në Tiranë foshnja me ‘këmishë’ Foshnja me \"këmishe\"

Një “mrekulli” mund të quhet ajo që ka ndodhur në maternitetin “Koço Gliozheni’. Ditën e djeshme ka ardhur në jetë një foshnjë me “këmishë”. Fenomen ky që ndodh në 1 në 80 mijë fëmijë.

Lajmin e ka bërë të ditur doktoresha Anika Dokle, përmes një statusi në Facebook, ndërsa poston edhe foton e fëmijës, i shfaqur ende brenda qeskës amniotike, e njohur ndryshe si “këmishë”.

Ndrësa sipas besëtytnive, fëmijë të tillë konsiderohen të lindur me shumë fat.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Shqipëria ka qenë e fshehur nën hundën tonë gjithë këto kohë”, çfarë thotë Rama që në mëngjes (E PLOTË)
Plagosi me thikë 3 persona dhe u arratis, KAPET në kohë autori (EMRI-DETAJE) »
Article Logic
Execution time: 0.013068199157715
array(1) { ["section"]=> string(56) "ndodh-mrekullia-lind-ne-tirane-foshnja-me-kemishe-116953" }